Gutanów
Wieś Gutanów Wita Serdecznie
WITAMY SERDECZNIE NA STRONACH WSI GUTANÓW
   AKTUALNOŚCI      OPŁATEK 2015
 
 
SPOTKANIE OPŁATKOWEGO MIESZKAŃCÓW GUTANOWA  
20 grudnia 2015
  
W dniu 20 grudnia 2015 roku Stowarzyszenie „Nasz Gutanów” we współpracy z Kołem nr 12 PZERI i Sołectwem Gutanów zorganizowały spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Gutanowa.  Informacja zawierająca zaproszenie na spotkanie opłatkowe została rozesłana do mieszkańców Gutanowa drogą pocztową w pierwszej połowie grudnia, ponadto na wiejskich tablicach informacyjnych zostały rozwieszone plakaty-zaproszenia. 
 

 
W niedzielne przedpołudnie podczas mszy świętej w gutanowskiej kaplicy obsługę muzyczną zapewnił Międzypokoleniowy Chór Jubilat. Na zakończenie nabożeństwa ksiądz Jerzy zaprosił wszystkich mieszkańców do Świetlicy na spotkanie opłatkowe. Członkowie Chóru oraz zainteresowani mieszkańcy udali się gromadnie do świetlicy. 
 

 
 
Na spotkanie przybyli również zaproszeni goście Wójt, Przewodnicząca Rady oraz Wicestarosta. Chwile po godzinie 12.00 Przewodnicząca Seniorów Janina Piwkowska i Prezes Stowarzyszenia Tadeusz Barszcz przywitali wszystkich przybyłych. Po odczytaniu fragmentu biblii i modlitwie uczestnicy podzielili się opłatkiem. Dla uczestników spotkania zostały przygotowane liczne potrawy wigilijne m. in.: barszcz z uszkami, bigos z grzybami, kutia, kilka rodzajów śledzi, racuchy oraz wiele gatunków ciast i owoców, smaczku wszystkim potrawom dodawał kompot z suszonych owoców. 
 
 

 

 
Po degustacji i wzmocnieniu się członkowie Międzypokoleniowego Chóru Jubilat przy akompaniamencie Tadeusza Salamandry odśpiewali kilka kolęd i pastorałek co było dopełnieniem świątecznego nastroju. Niespodzianką dla wszystkich uczestników było przybycie świętego Mikołaja który zaprosił wszystkich do wspólnego odśpiewania kolędy a następnie wszystkim „grzecznym” wręczył słodkie upominki. 
 

 

 

 
W imprezie uczestniczyło około 60 osób z czego większość stanowiły osoby starsze, niejednokrotnie samotne które poprzez uczestnictwo w takim spotkaniu poczuły rodzinną świąteczną atmosferę. Dla najmłodszych było to spotkanie na którym poznawały i obcowały z naszą kulturą, tradycją i obrzędowością Bożonarodzeniową.
Na organizację spotkania opłatkowego dla mieszkańców Gutanowa Stowarzyszenie „Nasz Gutanów” otrzymało dofinansowanie od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Garbowie w wysokości 250 zł, za co zakupiono produkty spożywcze, napoje, owoce oraz słodycze. Za wsparcie serdecznie dziękujemy. Ogromne podziękowania kierujemy również do tych osób które bezinteresownie przyrządziły i dostarczyły potrawy na naszą wspólną wigilię. 
 
 
Komitet Organizacyjny:
Tadeusz Barszcz
Janina Piwkowska
Renata Wartacz
 
 
 
 

 

  
Ważne Linki
 

TEDI-B